Reimholz Péter jelentős szakmai sikert ért el a Budai Vár műemlék épületei mellé, a Fortuna utca sarkára tervezett foghíjbeépítésével. A tanulmány szerzője szerint Reimholz házát nem bízta az idő természetes folyására. Faust-szerződést kötött az elmúlások, átalakulások, egymásra épülések természetes időinek kicselezésére. A gyakorló kortárs építész számára nem közömbös, hogy miként változhatnak meg néhány év alatt a múlt és jelen kapcsolatának érzékeltetésére vonatkozó elvárások, ezzel együtt az épületformálások értelmezései. Egy kivételes alkotás hangos sikere is, de annak elcsendesedése is figyelemre méltó. Egyetlen épület elemzése nem irányulhat egy alkotói életút elmélyült kifejtésére. Arra azonban alapot adhat, hogy további értelmezési lehetőségek formálódjanak a beillesztési témakörben és azon túl is.
Derrida, Jacques. (1980): Writing and Difference (L'ériture et la difference). Universitiy of Chicago Press, Chicago.
Hajnal, Géza. (2000): Minden megvan. Alaprajz 4. sz. 12-16.
Kovács Ágnes. (1999): Szoftver-ház a körúton. Építész: Lázár Antal és Reimholz Péter. Új Magyar Építőművészet 6. sz. 17.
Kundera, Milan. (1998): Halhatatlanság. Európa, Budapest.
Lőrinczi Zsuzsa - Vargha Mihály (szerk.) (1997): Építészeti Kalauz. Budapest építészete a századfordulótól napjainkig. 6 BT, Budapest.
Reimholz, Péter. (2004): Módszer vagy csak épület? Debreceni Disputa 4. sz. 40.
Wirth, Uwe. (1999): Diskursive Dummheit. Abduktion und Komik als Grenzphänomene des Verstehens. Universitätsverlag, C. Winter, Heidelberg.
Csete, György. (2003): Változatok egy Händel-témára. Országépítő 3. sz. 28-29.
Balázs Mihály. (1999): Balázs Mihály, Cságoly Ferenc, Kiss Katalin, Török Ferenc építészek tanulmányai és kutatásai. Meghívó az OMVH szákházában 1999 március 12-én megnyitott építészeti kiállításra.